Молодості прекрасна пора! Усіх з Днем молоді!!!

24 июня 2011 - Editor
Молодості прекрасна пора! Усіх з Днем молоді!!!

Прекрасне свято найкращого періоду життя будь-якої людини ми будемо святкувати в Україні наприкінці місяці — 26 червня — саме на такий день воно припадає, бо не має точної дати, але святкується в більшості країн світу. Відзначається щорічно в останню неділю червня. А називається промовисто — День молоді!

І відразу хочеться поринути в минуле: для декого — в далеке, для декого — в близьке. А для когось цей період життя — у майбутньому. Молодість оспівувалася поетами і митцями, зображувалася найсвітлішою і романтичною порою нашого життя. Адже це саме той час в природі, коли все ще попереду, коли сили, краса, бажання, емоції та можливості б’ють ключем. І тільки відсутність життєвого досвіду додає трохи суму, і пригадується життєва приказка: «Якби молодість знала, а старість могла».

Свято молоді в Україні було встановлене на підтримку ініціативи українських молодіжних об’єднань і організацій згідно з Указом Президента України «Про День молоді» від 22 червня 1994 року № 323/94.

Якщо це може вас зацікавити і ви заздалегідь готуватиметесь до цього знакового дня, то ось перелік дат, на коли це свято припадає в найближчі роки:

·  в 2012 році — 24 червня;

·  в 2013 році — 30 червня;

·  в 2014 році — на 29 червня.

Ідея створити молодіжний день в своїй країні приходила на думку багатьом молодим активістам у різних країнах світу, як втілення можливості проголошення та захисту своїх вікових прав, обґрунтованих створенням молодіжних організацій та об’єднань.

 Ось, наприклад, Міжнародний день молоді був запропонований австрійською молоддю в 1991 році під час проведення Світового молодіжного форуму системи ООН для збору коштів та підтримки Фонду молоді ООН у партнерстві з молодіжними організаціями. Після цього названий день став відзначатися майже в усій Європі і цю традицію підхопили інші країни, в тому числі країни Східної Європи.

Свято мало серйозну мету та програму, що розглядалася щороку молодіжними організаціями та приймалася як резолюція діяльності молодіжних партій та інших угруповувань. Кожен рік цей день мав певну тематику, зокрема теми присвячувалися актуальним питанням боротьби з епідемією ВІЛ/СНІДу, молодіжним безробіттям; здобуттям освіти, житловим питанням.

Молодь — це обличчя і майбутнє держави, це рушійна сила розвитку суспільства, потенціал якої повинен яскраво ілюструвати розвиток спільноти. Отже, наскільки серйозно, розважливо, перманентно та стабільно держава має опікуватися молоддю, щоб сформувати та підтримувати у неї цей потенціал, сприяти розвитку здібностей молоді, захищати її інтереси? Саме цього нам і не вистачає сьогодні. Хоча в Україні створено дуже багато міжнародних фондів та організацій, які стимулюють розвиток молодіжної політики, у багатьох країнах впроваджена молодіжна політика, яку регулює ціла низка нормативно-правових актів.

Правові засади політики у справах сім’ї та молоді сформульовані в ст. 51 Конституції України, згідно з якою сім’я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою.

Держава забезпечує право молоді на створення молодіжних громадських організацій — об’єднань молодих громадян. Обов’язковою статутною вимогою таких організацій є припинення членства в них при досягненні певного віку. До молодіжних громадських організацій належать також об’єднання громадян та фонди, основними статутними цілями яких є розв’язування молодіжних проблем і сприяння соціальному становленню та розвиткові молоді. Органи громадських молодіжних організацій мають право вносити пропозиції з питань соціального становлення та розвитку молоді до органів місцевого самоврядування.

Молодими громадянами України є особи віком від 14 до 35 років незалежно від походження, соціального і майнового стану, расової і національної належності, статі, освіти, ставлення до релігії, роду і характеру занять. Молодіжна політика здійснюється через органи державної виконавчої влади, установи, соціальні інститути та об’єднання молодих громадян.

Держава визначає загальні засади створення організаційних, соціально-економічних, політико-правових умов соціального становлення та розвитку молодих громадян України в інтересах особистості, суспільства та держави, основні напрями реалізації державної молодіжної політики в Україні щодо соціального становлення та розвитку молоді.

Все це дуже оптимістично звучить з уст чиновників, але, на жаль, в дію вступає повільно, а подекуди і зовсім не діє. Як це не прикро, але з початку 90-х років чисельність молоді скорочується на (з 16173,5 до 15307,5 тис. ociб). Проте частка молоді серед усього постійного населення України зросла — від 31,3% до 34,0%, як наслідок пришвидшених темпів скорочення чисельності всього населення.

У департаменті молодіжної політики розробили законопроект, який знижує офіційний вік української молоді з 35 до 29 або навіть до 24 років. Розробники проекту посилаються на подібну практику багатьох європейських країн і не приховують, що зменшення кількості тих, хто вважатиметься молодими, дозволить зекономити державні кошти на надання пільгових молодіжних кредитів. Навіть не знаємо чи радіти такому стану речей. Хочеться вірити і сподіватися на позитивні зміни з боку держави щодо молодіжної політики. Хотілося б, щоб молоді люди дійсно були потенційним фізично і духовно розвинутим ядром суспільства, а не «заморишами» з пляшкою пива та цигаркою в руках, начиненими інформаційним сміттям із телевізорів та Інтернету.

Все у ваших руках, шановні!!!

Рейтинг: 0 Голосов: 0 2021 просмотр
Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!